10 nejneobvyklejších bazénů světa

Během léta patří koupání v bazénech k tradičním aktivitám, nicméně některé z nich mohou způsobit celoživotní zážitek.

Plavání mezi ulicemi opuštěného města nebo výhled na exotickou džungli. Zatímco bazény, ve kterých se obvykle koupeme, vypadají stejně – s modrou vodou a bílými obkládačkami na bocích – na světě existují i ​​takové, které jsou skutečně jedinečným zážitkem na celý život.

Možná stále přemýšlíte, kam se toto léto vyberete na dovolenou. Inspirovat se můžete naším seznamem deseti nejneobvyklejších bazénů světa, které se vyplatí vidět, a které vám zaručeně způsobí husí kůži.

The Blue Lagoon – Grindavík, Island
Nadpozemský zázrak v srdci sopečné krajiny – tak nazývají bazén islandského hotelového komplexu Blue Lagoon. Hosté zde zažijí sílu geotermální mořské vody, která slibuje relaxaci a omlazení. Návštěvníci této oázy klidu dostanou ke své koupeli bahenní masku a jeden nápoj podle vlastního výboru. Navíc mají možnost zaplatit si masážní nebo vznášející terapii, která pomáhá hledat vnitřní klid, zmírňuje stres a uvolňuje bolest.

Domus Civita, Civita di Bagnoregio, Itálie
Jeskynní bazén v historickém malém městě Civita di Bagnoregio umístěném na kopci s kamennými budovami a dlážděnými chodníky je jako stvořený pro romantiky. Cesta do dvou jeskyní, které byly přeměněny na jedinečný bazén s vířivkou, vede z udržované italské zahrady provincie Domus Civita. Pod nimi byla ve středověké jeskyni pro uskladnění vína vytvořena podzemní umělecká galerie. Všechny tyto prostory byly před staletími vytesány do tufové horniny a dnes poskytují jedinečné vybavení, které umocňuje magickou atmosféru Itálie.

Dlouhý přímořský bazén ve středisku San Alfonso del Mar v chilském městě Algarrobo je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako největší venkovní bazén na světě. S rozlohou 80 937 metrů čtverečních a objemem 30 milionů kubických metrů je větší než 20 olympijských bazénů. Zatímco většina bazénů slouží k plavání, návštěvníci této gigantické umělé laguny se po ní mohou plavit na kánoi, člunu nebo plachetnici. Počítačem řízený filtrační systém udržuje čerstvou mořskou vodu v neustálé cirkulaci, čímž poskytuje bezpečnou oblast ke koupání podél Tichého oceánu.

Devil’s Pool, Viktoriiny vodopády, Zambie
Přírodně vytvořený bazén na okraji Viktoriiných vodopádů určitě není nic pro lidi, kteří mají strach z výšky, ovšem na své si v něm přijdou milovníci adrenalinu. Oprávněně dostal bazén název „Ďáblova kaluž,“ protože koupání v něm je skutečně jen pro odvážlivce. Na rozdíl od jiných bazénů, v tomto se lze koupat jen od konce srpna do začátku ledna, kdy je voda v něm relativně klidná a plavci si v něm mohou vychutnat poměrně bezpečné a adrenalinové koupání.

Blood Red Pool, Koh Samui, Thajsko
Jednoduchý nápad se změnil na atrakci, kterou vyhledávají ročně tisíce turistů. Stačilo, aby majitelé rezortu Library na thajském ostrově Samui vyměnili modré dlaždice bazénu za červené a vytvořili lákadlo pro svůj hotel. Voda v bazénu může působit odstrašujícím způsobem, což si uvědomili i jeho tvůrci, kteří mu dali název „Krvavý bazén“. Ani děsivá barva však turisty neodradila od toho, aby si vychutnali nádherný výhled na moře pod širým nebem.

Pro milovníky hor existuje bazén v hotelu Villa Honegg, který stírá rozdíly mezi zasněženými Alpami a Lucernským jezerem. Voda o teplotě 34 stupňů poskytuje relax pro ztuhlé svaly namáhané procházkami alpskou přírodou, jejíž čisté ovzduší lze cítit i přímo při koupání v tomto scénickém bazénu. Součástí resortu je i finská sauna a možnost zarezervovat si různé služby jako masáže, peelingy, manikúru, pedikúru či péči o pleť.

Pro milovníky hor existuje bazén v hotelu Villa Honegg, který stírá rozdíly mezi zasněženými Alpami a Lucernským jezerem. Voda o teplotě 34 stupňů poskytuje relax pro ztuhlé svaly namáhané procházkami alpskou přírodou, jejíž čisté ovzduší lze cítit i přímo při koupání v tomto scénickém bazénu. Součástí resortu je i finská sauna a možnost zarezervovat si různé služby jako masáže, peelingy, manikúru, pedikúru či péči o pleť.

Deep Dive Dubai, Dubaj
V areálu Deep Dive Dubai se nachází bazén, který láme světové rekordy a umožňuje lovcům vzrušení a adrenalinu ponořit se do úplně jiného světa. Šedesátimetrový bazén je nejhlubší na světě a dává každému šanci objevit své vlastní hranice v potápění s profesionálním průvodcem. Zároveň nabízí možnost objevit podmořský svět a opuštěné zaplavené město, které bylo uměle vytvořeno v hlubinách vody.

Hotel Termas Al Sosneado, Argentina
Chcete vědět, jaké je to koupat se uprostřed opuštěné budovy? V Argentině se nachází zchátralý hotel, který kdysi překypoval životem, ale dnes jsou z něj už jen zničeny pozůstatky. Jediná věc, která však zůstala zachována, je termální bazén, který byl postaven před více než osmdesáti lety. Voda v něm je stále horká a díky opuštěným troskám hotelu působí koupání v něm jako cestování v čase.

Mirage House, Tinos, Řecko
Rezidence Mirage House se nachází vysoko na skalnatých kopcích řeckého ostrova Tinos a naskýtá se z něj panoramatický výhled na krajinu posetou více než 40 vesnicemi. Cílem architektů bylo začlenit budovu do země, jako by byla její součástí. Bazén bez okrajů vytváří vizuální efekt vody sahající až k horizontu, mizející a splývající s mořskou krajinou. Voda během dne odráží okolní skalní útvary a v noci noční oblohu plnou hvězd.

Hanging Gardens of Bali, Ubud, Indonésie
Oceněný resort s výhledem na řeku Ayung a starobylý chrám Dalem Segara stojí na okraji scénického údolí obklopený bujnými deštnými lesy, které lze pozorovat z takzvaných visutých zahrad hotelu v Bali. Při koupání se plavcům naskýtá pohled na magický ostrov a jeho rozmanitou džungli. Resort se pyšní titulem: „První sedmihvězdičkový boutique hotel na světě“ a je označen za jednu z nejžádanějších světových destinací.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram