Pelikán radí: TOP dovolené na Slovensku s cenovkou od 90 eur

Nejoblíbenější domácí pobyty začínají na cenovce pod sto eur na osobu.
Cestování je po dvou pandemických letech naplno zpět. Svět se s létem otevřel, Evropa uvolnila pandemická opatření a do většiny zemí dnes cestujeme tak jako před pandemií. Právě první pandemické léto přálo dovoleným na Slovensku – to však nemusí být špatným nápadem ani během letošní sezóny.

Hory a turistika, voda a aquaparky, historie a objevování nových koutů jsou jen zlomkem toho, co Slovensko nabízí.

Potenciál cestovního ruchu na Slovensku je velký, o čemž se Slováci mohli přesvědčit během minulých let, kdy mnozí vyměnili zahraničí za dovolenou na Slovensku. Top destinace jsou přitom jasné – lákadlem jsou nadále naše velehory ve Vysokých či Nízkých Tatrách.

Ve spolupráci s cestovní kanceláří Pelikán vybíráme osm slovenských pobytů, které se momentálně začínají na akciové cenovce od přibližně 90 eur na osobu.

V lůně národního parku Malá Fatra se nachází hotel Village Resort Hanuliak nabízející přesně to, co rekreanti potřebují po náročném dni na horách. K dispozici je špičkové wellness centrum, kryosauny či lymfodrenáže.

Relaxovat při dobrém jídle lze v hotelové restauraci, ve které se pyšní přípravou domácího chleba, těstovin či koláčů. Ti odvážnější si mohou v hotelu vyzkoušet lezeckou stěnu, která sahá až do výšky 13,5 ma patří mezi nejvyšší lezecké stěny na Slovensku.

Pobyt ve čtyřhvězdičkovém Village Resort Hanuliak na dvě noci si návštěvníci vychutnají od 140 eur na osobu. V ceně je kromě snídaně i neomezen vstupu do wellness a fitness centra.

Legendární hotel, který dotváří kolorit Tatranské Lomnice. Grandhotel Praha byl postaven v secesním stylu již v roce 1905 s původním názvem Hotel Palace. V roce 1919 mu přischl ten dnešní.

Právě Tatranská Lomnica patřila začátkem 20. století k nejzajímavějším místům slovenského venkova, kde se scházela evropská aristokracie. Grandhotel Praha je tak skvělou volbou pro rodinnou dovolenou či romantický pobyt ve dvou.

Dlouholetou tradici léčebných lázní si návštěvníci mohou užít v prvotřídním wellness centru, které nabízí i masáže a ošetření s tradičními tatranskými bylinkami. Jako jediné provozuje také venkovní bazén s úchvatným výhledem na naše velehory.

Pobyt v Grandhotelu Praha lze aktuálně rezervovat od necelých 150 eur za dvě noci. V ceně je zahrnuto stravování formou bufetové snídaně a také vstup do wellnessu či jednorázový obousměrný lístek na vývoz lanovkou.

Přes 100letá tradice lázeňství v Piešťanech proslavila město nejen na Slovensku, ale i na celém světě. Léčivá geotermální voda a sirné bahno poskytuje návštěvníkům kromě relaxu také mimořádný léčivý účinek na zánětlivá onemocnění.

Jeden z nejznámějších hotelů Piešťan nabízí odpočinek spojený s ošetřením těla, zábaly, masážemi, a je tak dokonalým místem pro načerpání energie. Návštěvníci mají k dispozici také restauraci s výbornou místní ale i mezinárodní kuchyní.

Pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu Magnolie lze aktuálně rezervovat od necelých 150 eur na osobu za dvě noci. V ceně je zahrnuto stravování formou bufetové snídaně a také rašelinový zábal, masáž zad či vstup do hotelového bazénu.

Apartmány BACHLEDKA, Vysoké Tatry
Ubytování v korunách stromů je nezapomenutelným zážitkem pro malé i velké. Apartmány Bachledka se nacházejí v centru areálu plného zážitků, kde si na své přijde každý člen rodiny.

K tomu všemu se přidává unikátní biodiverzita krajiny na rozhraní Tater a Zamaguria či krásné výhledy na hřeben majestátných Belianských Tater. Návštěvníci si mohou vychutnat místní dobroty v panoramatické restauraci, cukrárně nebo baru. Ti menší si zase na své přijdou na dětském hřišti.

Pobyt v Apartmánech Bachledka na dvě noci si návštěvníci vychutnají od necelých 90 eur na osobu. V ceně je zahrnuta také snídaně formou bufetových stolů.

Kapacita téměř tisíc lůžek v největším hotelu v regionu a jednom z největších ubytovacích komplexů na Slovensku. Celkem 9-podlažní apartmánový komplex je přímo propojen s areálem vodního parku a opticky uzavřel celý vodní komplex. Velkým benefitem je vybudování propojovací chodby, která umožňuje přejít do kryté bazénové haly přímo bez nutnosti vycházení ven.

Návštěvníci mají k dispozici restauraci a v nejvyšším patře i vlastní sky bar s jacuzzi. Na své si však přijdou také rodiny s dětmi.

Vstup do termálního vodního parku Bešeňová mají přitom návštěvníci zdarma během celého pobytu v Akvamaríně. Lákadlem je možnost využívat bazény před i pod hodinách, které jsou vyhrazeny pro veřejnost. K dispozici mají také vlastní termální bazén.

Pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu Akvamarín na dvě noci si návštěvníci vychutnají od necelých 160 eur na osobu. V ceně je kromě neomezeného vstupu do vodního parku Bešeňová také stravování formou polopenze.

Chateau Appony, Oponice
Zámeček v malebné vesnici Oponice nedaleko Nitry je únikem za klidem a historií. Někdejší sídlo šlechtického rodu Apponyiových se proměnilo v luxusní hotel s velkorysými prostory a stylovými pokoji.

Historie hotelu je opravdu impozantní a v minulosti zde přebývaly tak významné osobnosti jako členové prezidentské dynastie Roosveltů, Josephine Bakerová, maharádža z Patialy, Thomas Cardeza – jeden z nejbohatších pasažérů na Titanicu, albánská královna Geraldina a mnozí jiní.

Návštěvníci si mohou dopřát odpočinek v moderním wellness centru, plaveckém bazénu nebo v saunovém světě. Oázou klidu je také anglický park disponující dvěma tenisovými kurty. Trávit čas lze také v historické Apponyiho knihovně ze 16. století nebo v restauraci Songe, která se již za dob Apponyiových těšila velké oblibě u místní elity.

Pobyt v luxusním Chateau Appony na dvě noci s ubytováním v pokoji Comfort si rekreanti vychutnají od necelých 140 eur. V ceně je zahrnuta snídaně i vstup do wellness centra.

V srdci Štiavnických vrchů se ukrývá hotel Salamandra, který je ideální pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce. Hotel je skvělým místem pro aktivní relax, jelikož je součástí komplexu, k němuž patří i lyžařský svah, multifunkční hřiště, infrastruktura pro cyklisty, dětské hřiště a Hornohodrušský tajch.

K dispozici je také squash, stolní tenis, posilovna nebo odpočinek ve wellness centru. Návštěvníci by také neměli vynechat výlet do okolních důlních měst, jako jsou například Hodruša-Hámre či Banská Štiavnica.

Pobyt v Salamandra Hotel ve Štiavnických vrších lze aktuálně rezervovat od necelých 190 eur na osobu za dvě noci. V ceně je zahrnuta snídaně a večeře formou švédských stolů a neomezený přístup do wellness centra.

V zimě přímo na sjezdovce největšího a nejoblíbenějšího lyžařského střediska na Slovensku, během léta se skvělou polohou pro objevování Nízkých Tater. To nabízí například čtyřhvězdičkový Hotel Grand Jasná, který se řadí ke špičce slovenských kids friendly hotelů. Děti se mohou pobavit v herním koutku, kde je pro ně připraveno množství hraček, společenských her či sportovních aktivit.

Relax je k dispozici ve wellness centru s více bazény, saunovým světem či venkovní vířivkou s výhledem na Chopok.

Pobyt v Grand Jasná na dvě noci s ubytováním v pokoji DeLuxe si rekreanti vychutnají od necelých 140 eur. V ceně je zahrnut vstup do wellness centra na tři hodiny denně a stravování formou polopenze.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram